BUNLARA DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ?

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Sweet tarafından 3 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Sweet

Sweet Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Yumurtanın marketlerde soğuk bölümlerde muhafaza ediliyor olmasına dikkat edilmelidir.

Çatlak ve kırık yumurtalar satın alınmamalıdır; çünkü bu yumurtalar çok çabuk bozulur ve ayrıca mikroorganizmaların oluşmasına meydan verirler. Yumurtanın kabuğu temiz, düzgün görünüşlü, yeterli kalınlıkta ve az pürüzlü olmalıdır.

Yumurta evde buzdolabında ve alınan orijinal karton kutusu içerisinde, yıkanmadan saklanmalıdır. Yıkandığında doğal koruyucu tabakasını kaybeder. Bu nedenle yumurta kullanılacağı zaman yıkanmalıdır.

Yumurta buzdolabında güçlü kokusu olan besinlerin yakınında saklanmamalıdır. Çünkü yumurtanın kabuğu gözeneklidir ve yumurta güçlü kokuları emebilmektedir.

Yumurtaların, iyi kaliteli olma özelliğini kaybetmeden önce yani 3-4 hafta içerisinde tüketilmesi gerekir.

2. Açelya

Açelya Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Aynen rengine çatlak olup olmadığına ve tarihine kesinlikle bakarım.

3. Nergis

Nergis Yeni Üye www.pembeoje.com

Yumurta en önemli besinlerden bir tanesi mutlaka taze tüketilmeli.

4. Gülpembe

Gülpembe Yeni Üye www.pembeoje.com

Yumurta dikkat edilmezse çabuk bozula bilen bir ürün tabiki dikkat ediyorum.

5. Yankı

Yankı Yeni Üye www.pembeoje.com

Bugünden sonra edeceğim teşekkürler bilgiler için.

6. Erçil

Erçil Yeni Üye www.pembeoje.com

Yumurtanın çabuk bozulan bir besin olduğunu biliyorum ama hiç bu şekilde düşünmemiştim.:rolleyes:

7. Seher umut

Seher umut Yeni Üye www.pembeoje.com

Bazı marketler yumurtayı soğuk yerde muhafaza etmiyor nedense.

8. Benan kurt

Benan kurt Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben çok dikkat ederim yumurtayı güvendiğim bildiğim yerden alırım.

9. Dila

Dila Yeni Üye www.pembeoje.com

Yaz mevsiminde yumurta alırken çok dikkatli olmak gerekli sıcak hava ve yumurta çabuk bozulan bir ürün.

Sayfayı Paylaş