Kızlar için statta maç izleme rehberi

Konusu 'Kadın'a Dair' forumundadır ve KafkasKIZI tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. KafkasKIZI

KafkasKIZI Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Eveeet, diyelim ki sevgiliniz ya da daha kötüsü sevgiliniz olmasını umduğunuz adam, sizi tuttuğu takımın maçının izlemeye davet etti, hem de stadda... Paniğe gerek yok, kritik noktaları bilin yeter!

İlk ve en önemli soru tabi ki "ne giyeceğim?"

Her ne kadar stada gittiğinizde etrafınızda Reina'ya gitmek üzere hazırlanmış gibi duran bir kaç hatun kişi olacağı kesin olsa da benim tavsiyem mümkün olduğunca rahat ve spor giyinmeniz. Örneğin kargo pantolon ya da kot iyi bir seçim. Şort ve mini eteklerinizi takdir edersiniz ki başka aktivitelere saklamakta fayda var. Üste ise tabi ki varsa forma, yoksa t-shirt, polar, sweat shirt, kazak giyebilirsiniz. Çoğu büyük stadda üstten ısıtma sistemi var.

Bu yine de mevsim kışsa, dışarıda ve soğukta olduğunuz gerçeğiniz değiştirmez. Ayakkabı olarak mevsime göre bot, çizme ya da spor ayakkabı önerilir. Dikkat edin, ayağınıza basacak pek çok kişi olacak ve muhtemelen maçın çoğunu ayakta izleyeceksiniz (biletinizin bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterebilmekle beraber pek çok kişi koltuğa oturmak yerine, üzerinde ayakta durarak maçı izler). Çanta almakta sakınca yok ama benim tavsiyem, rahat etmek istiyorsanız almayın. Kargo pantolonunuzun cepleri bu günler için.

Stada girerken

Maça girerken, biletinizin olduğu kategoriye de bağlı olarak, ciddi bir kalabalığın içerisinde sıra beklemeniz gerekecek. Maçtan yarım-bir saat önce veya maç başladıktan 10-15 dakika sonra girişler tenhalaşır. Bir erkeğin 2.yi tercih etmeyeceği açık. Sevgilinizin iriliğine göre maç başlamadan 10-15 dk önce de girebilirsiniz. O muhtemelen bu konuda tecrübeli olacaktır, ama mümkün mertebe liseli aşıklar gibi el ele sıraya girmekten kaçının... Sevgilinizin (nam-ı diğer body guardınızın) önünde durmak en doğru seçim. Merak etmeyin, en azından İstanbul'da insanlar aileleriyle maça gelenlere alışık, çoğunluk size normalde sokakta karşılaşsanız davranacaklarından daha kibar yaklaşacaktır. Yine de tedbirli olmakta fayda var.

2. Gelincik

Gelincik Yeni Üye www.pembeoje.com

Güzel bilgiler ama ben o kadar erkekle içiçe olma taraftarı değilim.

Sayfayı Paylaş