Ütü kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler.

Konusu 'Faydalı ve Pratik Bilgiler' forumundadır ve Destegül tarafından 6 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Destegül

Destegül Yeni Üye www.pembeoje.com

Side benim gibi eski ütünüz den kurtulup yeni bir ütü aldınız sa bu bilgiler çok işinize yarayacak bende olduğu gibi yeni aldığınız ütünüzü kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekenler.
    • İlk kullanımdan önce; ütünün tabanındaki etiketleri ve koruyucu kaplamaları çıkarmayı unutmayınız.
    • Ütünün su haznesine su doldurmadan önce elektrik fişini prizden çıkarınız.
    • Ütülerinizin su haznesine su dışında parfüm vs. koymayınız. Bu maddeler kimyasal içerikleri gereği ütü tabanına zarar vermektedir.
    • Ütüye sadece kullanma kılavuzunda belirtildiği şekilde su doldurunuz. (Musluk suyunun saf su ile karıştırılması)
    • Su deposu "max." seviyesini geçmeyecek şekilde doldurulmalıdır. Ütüleme işleminiz bittikten sonra, ütüyü sivri ucu aşağıya doğru olacak şekilde tutup hafifçe sallayarak su haznesini boşaltınız.

2. recaikoz

recaikoz Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Buhar Kazanlı ütüleri tavsiye ederim. Ütülerin altına mutlaka Teflon kaplama takınız. Böylece kumaşlarınız parlamayacaktır. Ütülerde teknoloji çok gelişti artık. Ve mümkünse arızalandığında tamir edilebilenleri tercih ediniz.

--------------------------------------
    Diyorlar ki ; sen delisin..! Hiç bu kadar sevilir mi..? JETTALK

3. Birgül yılmaz

Birgül yılmaz Yeni Üye www.pembeoje.com

Bir erkeğe göre baya bilgilisiniz.

4. recaikoz

recaikoz Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Teşekkür ederim. İhtiyaç anında her zaman kendi ütümü yaparım. Ütü Masası da geniş ve Yükseklik ayarlı olsun. Üzerindeki sünger yada keçe kaliteli olmalı. Ütüden çıkan buhar altta birikme yapınca tezgahtan pas kusmamalı. Islaklık oluştuğunda kumaşımıza leke bırakabilir. Ütü yapmaya başlamadan önce buhar püskürterek ütü tabanını önce başka bir yerde deneyin çalıştırın. Çocuklar Isı ayarı ile oynamış olabilirler. Kıymetli narin kumaşınız zarar görmesin.
    Daha çok detaylar var. Kolay gelsin :)

--------------------------------------
    Diyorlar ki ; sen delisin..! Hiç bu kadar sevilir mi..? JETTALK

GüLGüZeLi bunu beğendi.
  5. GüLGüZeLi

GüLGüZeLi Yeni Üye www.pembeoje.com

Eşiniz çok şanslı ben ütü hiç sevmem eşimde hiç anlamaz ütü benim için tam bir işkence.:confused:

recaikoz bunu beğendi.
  6. Canfeza

Canfeza Yeni Üye www.pembeoje.com

Bir bayana yakışmayan sözler.

7. GüLGüZeLi

GüLGüZeLi Yeni Üye www.pembeoje.com

Belki ama gerçek bu:rolleyes:

8. Dilnişin

Dilnişin Yeni Üye www.pembeoje.com

Ütü benim işim kızlar bayılırım kırışıkları düzleştirmeye evde ne var yok her şeyi ütülerim.

9. Destegül

Destegül Yeni Üye www.pembeoje.com

Konuyla ilgilenmeniz hoşuma gitti faydalı olduğumu düşünüyorum teşekkürler ilginize arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş