Dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemi.

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve Banu tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Banu

Banu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Dengeli ve düzenli beslenmenin önemi.

Dengeli ve akılcı beslendiğiniz takdirde, beyniniz daha iyi, daha berrak çalışır, hafızanız güçlenir. Veriminiz, bağışıklığınız artar, hastalıklara karşı daha dirençli hale gelirsiniz, cildiniz sağlıklı olur. Kısaca daha kaliteli bir yaşam sürersiniz.

Beslenme, yalnızca iştah duyduğunuz yiyecekleri yemeniz veya açlık hissini gidermeniz değildir. Açlık hissini bir parça simit veya şekerli bir içecekle de yatıştırabilirsiniz; fakat bu şekilde beslenmiş olmazsınız; ancak vücudunuzun besin ihtiyacını geçiştirmiş olursunuz. Bazı bilgisiz kişiler ise sabah sosisli yumurta, öğlen ızgara tavuk, akşam köfte yiyen birinin çok iyi beslendiğini düşünürler. Oysa bilimsel açıdan bakıldığında bu da sağlıklı bir beslenme şekli değildir.

Dengeli beslenme, insanın büyümesi, gelişmesi, bir ömür boyu sağlıklı ve verimli yaşaması için ihtiyacı olan besinleri gereken miktarlarda yiyip içmesidir. Vücut için gerekli olan besin türlerinden herhangi biri alınmadığında, büyüme ve gelişmenin sekteye uğradığı ve çeşitli hastalıkların ortaya çıktığı, bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konan bir gerçektir. Bu nedenle yedikleriniz, güçlü ve zinde olmanızı sağlayarak, yaşam kalitenizin artmasını da sağlayabilir; sağlığınızı olumsuz etkileyerek yaşam kalitenizin düşmesine de sebep olabilir.

Sema, Hadise ve Gamzemm bunu beğendi.
  2. Gamzemm

Gamzemm Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Hayat bir denge üzerine kurulmuş dengenin olmadığı yerde dengesizlik ve sağlıksız bir yaşam ortaya çıkmıyormu.

Sema, Hadise ve Ahu@ bunu beğendi.
  3. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

Çok doğru sağlıklı besinler yemediğimiz zaman yorgun ve halsiz olabiliyoruz. Kaliteli yaşamak için sağlıklı beslenmek şart.

Anna ve Hadise bunu beğendi.
  4. Hadise

Hadise Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Birde benim gibi bünyesi zayıf bir bayansanız çabuk hasta olur ve halsiz kalırsınız sürekli sağlıklı beslenmek gerçek ten çok önemli yaşam kalitesini arttırmak için.

Sema bunu beğendi.
  5. Sema

Sema Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Gün boyu dinç kalmamız ve verimli aktif bir gün geçirmemiz için dengeli beslenmek çok önemli.;)

6. Hilal gürbüz

Hilal gürbüz Yeni Üye www.pembeoje.com

Sağlık sorunu yaşadığım zaman çok daha iyi anladım sağlığın önemini artık yediğim ve içtiğim her şeye dikkat ediyorum

7. Soneda

Soneda Yeni Üye www.pembeoje.com

Canımız yanmadan canımızın kıymetini bilmiyoruz malesef.

8. Cigdem

Cigdem Yeni Üye www.pembeoje.com

herkese merhaba. Bende aşırı kilolarımdan çok rahatsızım. Ne yaptıysam zayıflayamadım. Bİraz araştırdım ce bitkisel zayıflama haplarından memnun kalıp kilo verenlerin sayısının oldukça fazla olduğunu gördüm. Sizce Safeslimmer'mı daha iyidir Q7 mi? Aranızda daha önce kullanan var mı?

9. beni benimlebirak

beni benimlebirak Yeni Üye www.pembeoje.com

Az yemek ve organik yemek vücudumuzun şifası ve vücudumuzun istediği şey işin özeti sanırım bu.

10. Anna

Anna Yeni Üye www.pembeoje.com

Organik yani doğal besinler günümüzde doğal beslenmek o kadar zorlaştı ki neredeyse imkansız bir durumda.

Sayfayı Paylaş