Beyaz Çay Nasıl Demlenir?

Konusu 'Pratik Bilgiler & Püf Noktaları' forumundadır ve Victoria tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Victoria

Victoria ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ Yönetici Genel Yönetici www.pembeoje.com

Mükemmel bir fincan beyaz çay demlemek, kaliteli yeşil çay demlemeye benzer. Demleme talimatına uygun şekilde demlenen beyaz çayın lezzeti mükemmel oluyor. Çok sert veya çok sıcak su, beyaz çayın leziz tadını bozuyor. Çok ağır olmayan filtre edilmiş su veya memba suyu en mükemmel demleme sonucunu veriyor. İdeal su sıcaklığının, 79-82 derece ara- sında olması gerekiyor. Dem- liğe 1-1.5 yemek kaşığı beyaz çay için 226 gr. su konması, 2 dakika süreyle demlemeye bırakılması gerekiyor. Alternatif bir beyaz çay demleme yöntemine göre de genç tepe tomurcuğu ve birinci yapraktan üretilen beyaz çayın, tercihen memba suyu kullanılarak veya kayna- tıldıktan sonra 66-77 dere- ceye soğutulmuş su ile dem- lenmesi öneriliyor. Dengeli bir aroma elde edebilmek için ateş üzerinde demlemeden kaçınılması gerekiyor. Başlan- gıç için 1⁄4 litre suya 2 tepe- leme çay kaşığı White Peony çay eklemek yeterli. Demle süresi 2-4 dakika olarak belirlenmiş. Servis yapıldık- tan sonra 2-4 kez üzerine su alınarak tekrar demleme yapılabiliyor. Her demlemede hissedilen aromanın farklı olacağı ifade ediliyor. Eğer demlemede Silver Needle kul- lanılacaksa demleme süresi, suyun sıcaklığına bağlı olarak 3-4 dakika uzatılabiliyor. Bazıları Silver Needle çayın demlenmesinde daha soğuk su kullanarak daha uzun sure demlemeyi tercih ediyor. Bu, likörün infüzyonunu artırırken çaydaki kokuyu azaltıyor. Bu metotları deneyerek sizin için en mükemmel beyaz çay demleme şeklini bulabilirsininiz.

2. Pembe

Pembe Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Beyaz çay hiç içmedim ben hatta ilk defa burada duydum :D

3. Banu

Banu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Beyaz çayı bende ilk kez duyuyorum yeşil çay içerim özellikle diyet yaptığım dönemler. beyaz çay niçin içilir özel bir sebebi varmı.o_O

4. KraLiÇe

KraLiÇe Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Bu ne ya beyaz çay mı bu olsa olsa süttür kızlar :D

5. Banu

Banu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Çok komiksin şekerim Kraliçe :) varmışki paylaşmış Victoria hanım.:)

6. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

İlginç geldi bana beyaz çay çok ta çay çeşidi bilirim ama bunu hiç duymamıştım araştıracağım tabi mümkünse sizde biraz daha bilgi paylaşımı yaparsanız memnun olurum.

7. BeklemeYapma

BeklemeYapma Yeni Üye www.pembeoje.com

O ne ki hiç duymadım beyaz çay:cool:

8. shakira

shakira Yeni Üye www.pembeoje.com

beyaz çay mı yok daha neler duycaz kızlar

9. Lütfiye yener

Lütfiye yener Yeni Üye www.pembeoje.com

çok faydalı bir çay olduğunu biliyorum beyaz çayın ama hiç denemedim

10. Esra güneş

Esra güneş Yeni Üye www.pembeoje.com

Beyez çay aldım nasıl demliyeceğimi bilmiyordum teşekkürler