Yeşil Çayın Zararları.

Konusu 'Diyet Yöntemleri' forumundadır ve Alara tarafından 12 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Alara

Alara Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Yeşil çayın faydaları olduğu kadar fazla tüketilirse zararlı olabileceğini biliyormuydunuz.

İçerisinde kafein olması nedeni ile çok fazla tüketimi, uyku bozukluğuna yol açarak beraberinde uykusuzluğun tetiklediği rahatsızlıkları getirebilmektedir.

Folikasit seviyesini olumsuz yönde etkileyebileceği tespit edildiğinden hamile bayanların yeşil çay tüketiminden uzak durmaları tavsiye edilir. Yine bebek emziren bayanlar için, içerisindeki kafein miktarından bebeğin uyku düzeninin bozulabileceği söylenerek yeşil çayı fazla tüketmemeleri önerilmektedir.

Yeşil çay stresle başa çıkmanın tek çözümü olarak görülerek fazla tüketilmemelidir. Herşeyin fazlası zararlı olduğu gibi, yeşil çayında fazla tüketildiğinde vücud üzerinde tahribatları meydana gelebilir. Örneğin, yeşil çay normalden fazla tüketildiğinde en başta, böbreklere olumsuz yönde etki eder.

Yeşil çay fazla tüketildiğinde, bulantı kusma sık idrara çıkma gibi rahatsızlıklara da sebep olabilmektedir.

Gamzemm ve Müzik delisiyim bunu beğendi.
  2. Müzik delisiyim

Müzik delisiyim Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Evet ben duymuştum siyah çaya göre yeşil çayı az içmenin faydası nasıl saymakla bitmiyorsa çok fazla içildiğinde de zararları saymakla bitmiyor.

Gamzemm bunu beğendi.
  3. Gamzemm

Gamzemm Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Yeşil çay bende içiyorum günde iki üç fincandan fazla içemiyorum çok fazla tüketilebilen bir çay olmadığını düşünüyorum.

4. Derya

Derya Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Yesil cayin zararlari oldugunu bilmiyordum ama fazla tuketilebilecek bir cay oldugunu dusunmuyorum gunde 2,3 fincan maksimum icilebilir

5. Mutluyum

Mutluyum Yeni Üye www.pembeoje.com

Yeşil çay ölçülü ve düzenli içildiğinde çok güzel zayıflatıyor.

6. Zeliha

Zeliha Yeni Üye www.pembeoje.com

bir ara takıntı olmuştu aç karnına başlardım sabahları şimdi azalttım.

7. Gülbahar

Gülbahar Yeni Üye www.pembeoje.com

Kararında tüketilirse zararı olmaz diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş