Yeşil Çay Nasıl Demlenir?

Konusu 'Pratik Bilgiler & Püf Noktaları' forumundadır ve Victoria tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Victoria

Victoria ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ Yönetici Genel Yönetici www.pembeoje.com

Araştırmalar sonucu çok net bir şekilde göstermiştir ki yeşil çayı ilk kez deneyip de ondan memnun kalan hiç kimse yoktur. Bu nedenle yeşil çayı sizde içmeye gayret etmelisiniz. Yeşil çayı en sağlıklı demleme yöntemi porselen bir demlik kullanmaktır. Porselen demlik yeşil çayın salınımını hızlandırmaktadır. Bu nedenle porselen demliği yeşil çayı demlerken kullanmanızı tavsiye ederiz.

Porselen bir demlik içine kuru haldeki yeşil çayınızı koyun. Ortalama ölçü, her fincan için bir tatlı kaşığıdır. Su kaynama noktasına yaklaşırken altını kapatın. Veya kaynadı ise, çayın üzerine dökmeden önce beş dakika kadar dinlendirin. Sıcak suyu ilave ettikten sonra demliğinizi örtüp servis tepsisine koyabilirsiniz. Yeşil çayın sıcak suda 1-2 dakika demlenmesi yeterlidir. Ancak unutmayın, 1-2 dakika sonra yaprakları çaydan çıkarmanız gerekir. Ayrıca yeşil çayı başka çiçekler ve otlarla birlikte de demleyebilirsiniz. Örneğin zencefil, nane, limon yaprakları ve yasemin yeşil çaya yakışacak otlardır... Üstelik bu katkılar, çayınıza zarar vermeyeceği gibi, yararlarını da artıracaktır.

Banu bunu beğendi.
  2. Pembe

Pembe Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Kilo vermek için kullanıyorum fakat böyle demlemiyordum, yarın bu şekilde yeşil çay demleyip tadına bir bakayım bari

3. KraLiÇe

KraLiÇe Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Tarifini en kısa sürede deneyeceğim tatlım

4. Banu

Banu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Güzel bir paylaşım bende aynı bu şekilde demliyorum. Nane limon yeşil çay denedim severekte içerim ama diyerlerini hiç bilmiyordum kış mevsimi için zencefilli olanını mutlaka deniyeceğim.

5. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

Kesinlikle denemelisiniz ben yaz kış her zaman yeşil çay içerim.

6. Derya

Derya Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Hazırlaması kolay ve çabuk aynı zamanda faydalı yeşil çay bayanların gözdesi nasıl olmasınki zayıflatması en önemli özelliği.

Sayfayı Paylaş