Suda doğum nedir bilmeniz gerekenler.

Konusu 'Doğum ve Sonrası' forumundadır ve Pınar tarafından 17 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Pınar

Pınar Yeni Üye www.pembeoje.com

Suda doğum yapmak sanılanın aksine çok kolay bir yöntem değil insanlar bilgisi olmadığı halde çok kolay yorumlar yapabiliyor ama uyguladığınız yöntem ne olursa olsun alanında uzman ve deneyimli kişilere baş vurmak çok önemli doğum sırasında anne ve bebeğin hayatını riske atacak durumlardan kaçınılmalı suda doğum ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler.
    Bebek suyun içerisinde doğuyor ve oradan sonra annesinin göğüsü ile buluşuyor. Suda doğum avantajları, gebe doğum başlar başlamaz suya girmiyor, girme kuralları var. Doğuma yakın bir zamanda suya giriyor, suyun ısısı çok önemli.

Suda doğum yapacak ve sizi destekleyecek personelin bilgili olması çok önemli. Bebek ısıya dikkat edildikten sonra bebeğiniz her şey yolunda ise suya doğabiliyor, burada personelin çok fazla size manevralar ile yardımcı olamayabiliyor. Burada sizin bilgili hazırlıklı olmanız ve sizinde personelin komutlarını dinleyerek doğurmanız çok önemli.

Bebeğiniz doğduğunda kendiniz bebeğini karşılayıp göğsünüze yatırıyorsunuz. Her gebe suda doğum için uygun değildir. Bu kriterleri siz ve sizi takip eden ekip ile görüşmeniz ve onların onayı ile suda doğum yapmanız gerekiyor.

2. Mehtap

Mehtap Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Suda doğum hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim ama bana çok doğruymuş gibi gelmiyor.

3. Melike

Melike Yeni Üye www.pembeoje.com

Bazı ünlü bayanlar suda doğum yaparak suda doğumu bir dönem moda haline getirmişti

4. sahra

sahra Yeni Üye www.pembeoje.com

Su da doğumu da sezaryen le doğumuda bilmem ben normal doğum doğum la dünyaya getirdim oğlumu hemde 3 kilo olarak hiç bir sıkıntı yaşamadım çok şükür.

5. Melike

Melike Yeni Üye www.pembeoje.com

oooo çok şanslısın her anne dile getiremiyor böle cümleler.

6. Gamzemm

Gamzemm Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Yazılanın aksine daha kolay olduğu söyleniyor ama bilemedim şimdi ne diyeceğimi iyi araştırmak lazım demekki.

7. Alexa

Alexa Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben oğlumu suda doğumla dünyaya getirdim iyi bir ekip çalışması olursa çok rahat oluyor ben tavsiye ederim doktorum ve hemşirem çok yardımcı ve destek oldular bana hiç zorlanmadım.

8. Mehtap

Mehtap Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Ben bilmiyorum cesaret işimi ama asla düşünmem suda doğum bana hiç cazip ve kolaymış gibi gelmiyor ama seni tebrik etmeden geçemiycem.

9. Tuana

Tuana Yeni Üye www.pembeoje.com

bir ara çok moda olmuştu ünlüler arasında suda doğum yapmak bugünlerde ben suda doğum yaptım diyene hiç rastlamıyorum.

10. Esin tuna

Esin tuna Yeni Üye www.pembeoje.com

suda doğum bana ilk duyduğumda çok saçma gelmişti ama gayet sağlıklı suda doğum yapan bayanlar var.

Sayfayı Paylaş