Okuduğunuz kitabın hangi karakterinden etkilendiniz,kimin gibi olmak isterdiniz?

Konusu 'Kitaplar' forumundadır ve eylülfırtınası tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. eylülfırtınası

eylülfırtınası Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Bazı kitaplar vardır o kitaplara kendinizi kaptırırsınız.Karakterlere öyle alışırsınız ki sanki uzun zamandır tanıyor gibisinizdir.Ve keşke o karakterin yerinde ben olsaydım dersiniz belki de bazen.Böyle düşündüğünüz roman ya da hikaye karakteri var mı?Şiir de olabilir. :)

1-Ortaokuldayken Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisini bitirmiştim.Serra diye bir karakter vardı onun gibi olmak isterdim mesela yaşam tarzı,çevresindekilerle olan ilişkileriyle...
    2-Türk Edebiyatının baş yapıtlarından olan Çalıkuşu... Feride gibi güçlü olmak isterdim.Kitap karakteri olmasına rağmen kendisine çok hayranım.Eğer öğretmen olursam onun gibi idealist olmak istiyorum.
    3-Sofie'nin Dünyası felsefi kitap olmasına rağmen bir solukta okudum.Kitaptaki filozof gibi her şey hakkında bilgi sahibi olmak isterdim.
    4-Taşlıcalı Yahya'nın Şehzade Mustafa için yazdığı okuduğum en güzel mersiye.Hatta bazı beyitlerini ezbere biliyorum.Bazen düşünürüm keşke bana da divan edebiyatı şiir geleneğinden biri şiir yazsa diye...
    5-Notre Dame'ın Kamburu adlı kitapta Esmeral'danın yerinde olmak isterdim Quasimado'yu yalnız bırakmazdım.
    Bunlar şu an aklıma gelenler.Daha çok etkilendiğim karakterler var aklıma geldikçe yazarım :)

Sayfayı Paylaş