Oğlum ''Su Çiçeği'' Çıkardı!!

Konusu 'Çocuk Sağlığı' forumundadır ve Sarısaçlım tarafından 30 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Sarısaçlım

Sarısaçlım Saygın Üye www.pembeoje.com

Merhaba canım arkadaşlarım.
    Sizlerden uzun bir süre ayrı kaldım.İnanın anlatıcak çok şey birikti özelimden ve profilimden beni merak eden arkadaşlarım inanın bende sizleri çok özledim.
    Öncelikle 15 gündür bir su çiçeği rahatsızlığı ile savaş veriyorum resmen.
    Oğlum ve ben inanılmaz kötü günler geçirdik diyebilirim,hemen aldığım bilgiler ve edindiğim tecrübeler doğrultusunda....
    Su Çiçeği rahatsızlığı hemen hemen %90 tüm çocuklarda görülen bir rahatsızlık imiş.Büyük oğlumun bu hastalığı geçirmemiş olması öncelikle beni inanılmaz endişelendirdi ve önce panikledim.
    Öncelikle bu virüs çocuğa bulaşıyor öncelikle içinde besleniyor 15 ve 20 gün içinde de virüs dışa vuruyor.Yani vücudunun öncelikle sırt,karın bölgesi,kafasının içi ve yüzünde önce bir sivilce büyüklüğünde çıkıyor daha sonrasında bu sivilceler patlıyor ve kabuklanıyor.Bu aşamaya kadar ateşlenebiliyor çocuk ateş düşürücü ve ağrı kesiciler ile bu ateşi kontrol altında tutabiliyorsunuz ki edindiğim bilgilere göre,her ateşlendiğinde vücuduna atıyormuş.
    Kabuklanması aşamasında kaşıntı olabiliyor,ancak kesinlikle kaşımaması ve bu yaraları yolmaması gerekiyor.Kendiliğinden bu kabuklanan yaralar küçülüyor ve kayboluyor.
    Şu an biz hastalığımızı virüs evresinin kabuklanma aşamasındayız yani önümüzde bir 15 günümüz daha var ki kabukların düşüp iz kalmaması için..

Bu arada su çiçeğinin dışında oğlum birde alerji oldu,bugün yine doktorumuzdaydık ve içtiği ilaçların etkisi ile alerji oldu yavrum.
    Yani canlarım,inanılmaz yorucu zamanlar geçiriyorum.
    Siz siz olun kesinlikle bebeğinizin özel aşısı olan ''Su Çiçeği''aşısını yaptırın..
    Özel hastahanelerde muayene ve aşı 120 TL'ye geliyor.Ben çok geciktim ancak sizler sakın gecikmeyin..
    Tüm çocuklarımıza sağlık diliyorum.

Sayfayı Paylaş