Kirpik perması nasıl yapılır? Kirpiklere zarar verirmi?

Konusu 'Makyaj ve Püf Noktaları' forumundadır ve Beste gül tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Beste gül

Beste gül Yeni Üye www.pembeoje.com

Kirpiklerim uzun ama uçları aşağıya çok sarkık diyorsanız ve bu konudan rahatsızsanız göz ve kirpiklerinize zarar vermeden kirpik perması yapabilirsiniz.Evde kendimiz kirpik perması için gerekli malzemeleri temin ederek yapabiliriz ama tavsiyem uzman bir kişi tarafından yapılması kanaatindeyim.

Kirpik perması malzemeleri nelerdir?

Kirpik perması solüsyonu
    Kirpik Perması Yenileyici solüsyon
    Kirpik Perması Ayrıştırıcı
    Kirpik Perması Temizleyici
    Yapıştırıcı (ben siyah kullandım yeni başlayanlar için beyaz tavsiye ederim ki kirpiklerinizi görün)
    Kirpik boyunuza göre kirpik bigudisi

Kirpik perması uygulaması :

• Kirpikleriniz temizlendikten sonra özel imal edilmiş rulolar kirpik diplerinize yapıştırılır. Kirpikler bu yapışkanlı rulonun üzerine doğru dikkatlice bir çubuk yardımıyla yapıştırılır.Tamamıyla ruloya yapıştırılan kirpiklere özel ilaç sürülüp bekletilir. Kirpik bakımını yapan bir diğer solüsyon la yapışkan maddenin çözümü sağlanır ve nemli pamuk yardımıyla rulolar çıkartılır.

• Uygulama süresi yaklaşık 45 dakikadır.

• 3.5 - 4 ay dayanır.

• İlk yapıştırdıktan 20 gün sonra uygulama takrarlanır ise sonuç daha etkili olur.

• Dökülme, kırılma gibi bir etkisi yoktur ve göze zarar vermez

2. zehrasevgi

zehrasevgi Yeni Üye www.pembeoje.com

Kirprik perması istedim ama yaptırmaya korktum kirpiklerim kırılır diye ama tekrar düşündüm de bir kere denesem olur

3. Pelinn

Pelinn Yeni Üye www.pembeoje.com

Uğraşamam öyle ince işlerle sıkılırım beno_O

4. Okşan

Okşan Yeni Üye www.pembeoje.com

Aynen bacım :D

5. Sanem

Sanem Yeni Üye www.pembeoje.com

Uzun kirpikleri olanlar mutlaka yaptırmali

6. Tanem

Tanem Yeni Üye www.pembeoje.com

sık olmasa da ben bir kaç kez yaptırdım korkulacak bir şey yok.

Sayfayı Paylaş