Kilo Vermek İstiyenler

Konusu 'Gündemdeki Diyet Haberleri' forumundadır ve Aylin çiçek tarafından 5 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Aylin çiçek

Aylin çiçek Yeni Üye www.pembeoje.com

Kilo mu vermek istiyorsunuz kilo vermek istiyorsanız dikkat bu konu tam da aradığınız bilgilere sahip aşırı kilolarından şikayeti olanlar bir kaç kilo versem ne güzel olur diye kendi kendine konuşanlar Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, istenilen vücuda sahip olabilmek için neler yapılması veya yapılmaması konusunda şunları söyledi;

GÜNE ERKEN BAŞLAYIN

Daha hızlı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız mümkün olduğunca uyuma ve uyanma saatlerinizin düzenli olması gerekmektedir. Geç saatlerde kalkmanız metabolizmanızın ciddi anlamda yavaşlamasına ve kilo verme hızınızın azalmasına neden olacaktır. Uyandıktan sonra kahvaltı yapıp tekrar uyumanızda tok mideye uyuduğunuz için daha çok kilo almanıza neden olacaktır.

KAHVALTI YAPIN

Yapılan bilimsel çalışmalar uyandıktan sonra 30 dakika içerisinde besin tüketilmesi metabolizmanın ciddi anlamda hızlandığını göstermektedir diyor. Bunu yapmadığınızda güne daha yavaş çalışan bir metabolizma ile başlamış olacaksınız. Eğer kahvaltı alışkanlığım yok veya midem bulanıyor yiyemiyorum diyorsanız, kahvaltıda tost, kuru meyve veya süt gibi alternatifleri düşünebilirsiniz.

Zalal bunu beğendi.
  2. Zalal

Zalal Yeni Üye www.pembeoje.com

uyku düzeni sağlarsam benim için çok iyi olacak bunu çok iyi anladım.ama nasıl yapıcam bunu bilmiyorum

3. Rana

Rana Yeni Üye www.pembeoje.com

Benim gibi öyleyeden sonra hayata başlayanlar için hiç uygun bir diyet listesi değil:p

4. şilay

şilay Yeni Üye www.pembeoje.com

güzel bilgiler ama kilolarımı seviyorum :D

Sayfayı Paylaş