Kesik olaylarına karşı alınacak önlemler.

Konusu 'ilk Yardım' forumundadır ve Fidan tarafından 3 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Fidan

Fidan Yeni Üye www.pembeoje.com

• Bıçak, makas, jilet gibi kesici araçları, çocukların ulaşamayacağı biçimde yüksek yerlerde ya da kapalı dolaplarda bulundurun.
    • Bebeklerin ve özellikle yürümeye yeni başlamış çocukların eline şişe, bardak gibi cam eşyalar vermeyin.
    • Çocukların içecek ve yiyecek kaplarını plâstik ya da diğer kırılmaz maddelerden seçin.
    • Çocuklara oyun amaçlı olarak KESİNLİKLE çivi, makas, bıçak gibi sivri kenarlı, delici ve kesici aletler vermeyin.
    • Teneke kutudaki konserve ve yağların kapaklarını, kesik oluşturmayacak şekilde açın.
    • Pencere ve kapı vb camlarının zor kırılır kalınlıkta olmasına özen gösterin.
    • Kesik durumlarında en önemli tehlike, ciddi miktarda KAN KAYBIDIR. Ciddi kanaması olan kişiyi, bir yandan kanayan yara üzerine temiz bir bezle basınç uygulayarak kanamayı durdurmaya çalışılırken; diğer yandan da hızla en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırın.

2. Arife

Arife Yeni Üye www.pembeoje.com

Ben mutfakta kullandığım bıçakla pek anlaşamıyorum ayda 2,3 kez küçük çiziklerde olsa mutlaka elimi parmağımı kesiyorum bilgiler için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş