işte doğum hikayemiz

Konusu 'Doğum ve Sonrası' forumundadır ve Sarısaçlım tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Sarısaçlım

Sarısaçlım Saygın Üye www.pembeoje.com

kızlar geçen hafta bugün çarşamba yani gündüz yürüyüşe çıktım akşamda eşim gel dedi hava güzel çarşıda yürüyelim tamam dedim gittik gezdik akşam da kayınvalidemlere yemeğe gittik orda sıcak sıcak su geldiğini hissettim doğuma 15 gün var diye önemsemedim normaldir dedim saatler ilerledi 11 gibi nişan geldi ellerim ayaklarım nasıl titriyorum en sonu söyledim kayınvalideme hemen doktorumu aradık hastanenin acilinde buluştuk nst çekildi açıklık var mı diye bakıldı 1cm açılmıştı hmen yatıyosun doğpum başlamış dedi eve geldim duş aldım çantamı alıp gittik saat 1e geliyodu eşimle ve kayınvalidemle vedalaştık o an çok zordu inanın eşimi öperken içim gitti neyse sancı odasına aldılar beni saat gece 3e kadar sancı çektim nst ye bağlı kaldım 2 cm oldu açıklık ama ters giden bişeyler var anlıyodum erken de doğuyo diye aklımda birsürü şey oluştu doktoru çağırdı ebeler oğlumun kalp atışı birden yükseliyo birden düşüyodu ben normal doğumu çok istediğim için doktorum saat 3e kadar beklemiş ama geldi gözleri dolu dolu bana baktı üzülme bak heyecenlanma bişey diyecem dedi bebeğin ve senin sağlığın için sezeryana almalıyız dedi ağladım birandfa vücudum titredi tamam dedim tekrar hazırladılar beni eşime götürdüler kapıya görüşelim diye o anı 2 defa yaşadım.neyse ameliyathanenin yolunu tutttuk ben zangır zangır titriyorum bebeğime bişey olur mu diye de çok korkuyorum neyse girdik ameliyathaneye içeri buz gibi bi doktorum var bi anestezi uzmanı geldi 2 erkekve bi de bayan geldi belden iğneler yapılmaya başladı ama kendimi kastıkça tekrar yapıldı sırtımdan belime kadar omurlar arasına iğneleri yaptılar 5dk sonra belden aşağı kuş gibi oldu benim sonra doktorum başlıyoruz korkma bebeğin 5 dk sonra burda dedi lambadan doğumu izleyebiliyodum ama sadece efemin göbek bağının kesildiğine bakabildim sonra anne der gibi bir ınga çıktı ve oğlum dünyaya geldi içeri götürüp temizlerdiler bebeğim kara bi erkekdi sonra bebeğim bana veda edip babasına gitti ben hala ameliyattayım 2 saat oldu çıkmadım oksijensiz kaldım çok kötü oldum gözlerim görmedi midem bulandı sonra doktora nolur yeter çıkarın beni dedim abla sakin ol beni de panik yağpıyon bitti dedi ama meğer bende miyom varmış bebeği aldıktan sonra görmüş tansiyonum yükselmesin diye bitene kadar söylememiş eşimde oğlumuzu aldıktan sonra annesine verip kapıya koşmuş beni verecekler diye 2 saat sonra beni yukarı çıkardılar oğlum ağlıyodu eşim ve kayınvalidem miyomu görünce çok kötü olmuşlar neyse fazla uzattım ama allahın bi işi işte normal doğum istedim seeryan oldu miyomu bilmiyoduk doğumda öğrendik allah böyle olmasını istedi demekki yoksa tekrar bi ameliyat daha geçirecektim miyom için bugün tam 1 hafta ve ben hastaneden 1 gün önce çıktım fazla kan kaybı olduğu için yatırdılar şimdi evimizdeyiz oğlum sağlıklı uyuyo şimdi size tek önerim dua okumayı bir nefes aralığı kadar bile bırakmayın ben ayetel kürsiyi dilimden hiç düşürmedim salı günü dikişlerim alınacak bebeğimi de görün diye resmini koydum hepinize hayırlı doğumlar arkadaşlar çok uzattım ama dolmuşum rahatladım bebeklerinizi öpüyorum

Sayfayı Paylaş