haydi günlük egzersizlerle selülitlerimizi eritelim

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve TheKız tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. TheKız

TheKız Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

kızlar buradan hergün birbirimizi takip ederek hergün düzenli egzersiz yapalım .. Hem birbirimize destek olarak daha iyi sonuç alırız. Selüliti eritmeye ve basenleri eritmeye yarayan belli hareketler var. Ben iki gündür başladım. Hareketleri yaptıkça selülitli bölgeler resmen yanıyor, bunu hissediyorsunuz..
    Tabi fazla da yüklenmemek lazım başlangıçta, yoksa kas ağrıları oluyor. HErgün yarım saatimizi versek eminiim hiç yoktan iyi sonuçlar alırız.Sonuçta o bölgeyi harekete geçirip zorluyorsun hergün hem de. iyi olacak iyi ... hareketler şunlar ,

1.Ellerinizi belinize koyun.( Bel probleminiz varsa doktoruuza danışmadan bu hareketleri yapmayın ) √

√ Sağ bacağınızı dizinizden kıvrırarak öne doğru 90 derecelik bir adım atın.Bacaklarınızın gerildiğiniz hissedin ve esneyin.
    √ Bunu yaparken sol bacağınız geride kalmalıve hafif bir kıvarımla ayak ucunuz yere değmelidir. Hareketi 8 defa tekararlayın.

Bu kez sol bacağınızla Öne doğru 90 dercelik bir açıyla adım atın.Bu sefer sağ bacağınız geride kalmalıdır.

Selülitleri azaltan bu egzersiz Sağa ve sola 8′er defa olmak üzere toplam iki set halinde en az haftada 3 gün yapılmalıdır.Herjhangi bir incinme veya sakatlık oluşmaması için hareketleri mümkün olduğunca yavaş yapmalısınız.

√ Bu hareketi yaparken bütün vücut ağrılığı bel altı kas gruplarında özellikle kalça ve bacak kaslarında. oluşur.

2.Elinize bir top alın Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Bel düz ve dik olmalı.

√ Nefes verip aşağıya çömelin.Kalçanızın ve bacaklarınızın gerginliğinden emin olun.Nefes alıp kalkın. 10 defa tekrarlayın.Haftada en az 3 gün bu hareketi yapmalısınız.

√ Bu egzersizle bütün vücut ağırılığı bacaklarda olduğundan kan dolaşımı hızlanacak dolayısıyla yağların yakımı kolaylaşacaktır.

3.Dizleriniz 90 derece kıvrılmış şekilde minderde, vücudunuzu elllerinizle destekleyerek mindere uzanın.

√ Sağ bacağınızı 90 derecelik açıyı bozmadan yana ve haifi doğru kaldırın,3 sn bekleyerek poponuzu sıkıştırın.Ve bacağınızı ilk konuma getirin.Başlangıç seviyesi olarak 8 tekrardan sonra aynı hareketleri diğer bacağınızla da yapın.

Videolu anlatımı da var...:: Selülitlerden kurtulmak için yapılabilecek egzersizler var mı? - UZMANTV

Sizden haber bekliyorum kızlaaaaar :) muck

Sayfayı Paylaş