Çene estetiği yaptırmalımıyım.

Konusu 'Çene Estetiği' forumundadır ve KraLiÇe tarafından 3 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. KraLiÇe

KraLiÇe Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Genetik veya edinsel faktörlerden dolayı çenenin uzun yada kısa, küçük yada büyük olması tüm yüzün estetik açıdan etkilenmesi anlamına gelir. Eğer çene küçük ise, kişinin kendi dokusu (bknz. Vaser Liposuction) ile yada protez konularak eksik tamamlama operasyonu gerçekleştirilir. Bu işlem ağız içinden yapıldığı için herhangi bir iz görünmez. Çene küçültme operasyonu ise; fazla olan kısmın alınması ve yeni şeklin verilmesi esasına dayanır.

ÇENE ESTETİĞİ OPERASYONU YAPTIRMALI MIYIM?

Eğer çene yapınız yüz simetrinize göre orantısız ise ve bu durum sizi rahatsız ediyor ise EVET siz ‘ Çene Estetiği ‘ operasyonu yaptırabilirsiniz.

OPERASYON ÖNCESİ NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR?

Muayeneniz sırasında tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Muayene sırasında genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalık, kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

OPERASYON NASIL OLACAK?

Hastanemizde gerçekleştirilecek operasyon sedasyon+lokal yada genel anestezi ile yapılır. Ortalama süresi 1-1.5 saattir, bir gece hastanede kalmanız gerekir.

ANESTEZİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Çene Estetiği operasyonu öncesinde anestezi hekimi tarafından muayeneniz yapılacak ve bilgilendirileceksiniz. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve alkol, sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarih itibari ile kesilmelidir.

OPERASYON SONRASI SOSYAL HAYATA DÖNÜŞ SÜRECİ

Operasyon sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Çene de hafif bir gerginlik, ödem ve ağrı kesicilerle dindirilebilen bir sızlama hissi olabilir. Şişlik ve morluklar için baş yüksekte yatmak ve soğuk kompres önerilmektedir.

2. Sema

Sema Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

Ameliyat süresi bana çok uzun geldi tabi bu hastaya göre değişiyordur yinede en doğrusunu hekimler bilir.

3. Ecem Su

Ecem Su Yeni Üye www.pembeoje.com

Korkularımı yenersem bende çene estetiği yaptırmak istiyorum çenem biraz uzun.o_O

4. Busem acar

Busem acar Yeni Üye www.pembeoje.com

Bayanlar bana sorarsanız önce bir medikal estetik doktoruna gidin belki ameliyata ihtiyaç yoktur dolguyla bir şeyler yapılabilir belki.

5. Güliz

Güliz Yeni Üye www.pembeoje.com

Boş verin çene ameliyatını önemli olan doğal güzellik bizi sevecek olan böyle sevsin :rolleyes::)

6. Züleyha

Züleyha Yeni Üye www.pembeoje.com

Var olan çenenle mutlu olmayı dene bence.

7. Ecem Su

Ecem Su Yeni Üye www.pembeoje.com

Haklısın belki ama ben önce kendim için yaparım ne yaparsam.

8. Güliz

Güliz Yeni Üye www.pembeoje.com

Bayanlar genelde kendi is ve ihtiyaçlarını ikinci planda bırakır bu şekilde düşünmen güzel.

Sayfayı Paylaş