Burun Ameliyatı Fatih Peker ve Esteworld

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve Çilem tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Çilem

Çilem Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Arkadaşlar.Geçen hafta perşembe günü uzun süredir yaptığım araştırmalar sonucunda Este world Etiler Şubesinde bulunan Doç. Dr. Fatih Peker Bey'e ameliyatımı oldum.Burnumda deviasyon problemi vardı ve nefes almakta zorluk çekiyordum.Aynı zamanda eğri ve biraz irice tabir edebileceğimiz bir burnum vardı:) Madem deviasyon yapılacak estetikte olsun diyerek internetten ve televizyonlardan yaptığım araştırmalar sonrasında pek çok doktorla görüştüm.Fakat en son Fatih Bey ile görüştüm ve kendisinde karar kıldım. .Kendisinin güçlü bir öz geçmişi olmasının yanı sıra dürüstlüğüyle çok fazla güven oluşturdu bende.Öncelik doktor odaklı gittim ve açıkçası Este World için çok olumlu düşünmüyordum.Fatih Bey ile (ücretsiz)muayeneden sonra fiyat konusunda Esteworld Plastik cerrahi koordinatörü Eylem Hanım ile görüştük ve kendisi de çok dürüst ve açık olarak ameliyat ile ilgili nelerle karşılaşacağımı açıkladı .Fiyat konusunda ödeme kolaylıklar var.Ameliyat gününden birkaç gün önce Este Worlde gidip kan verdim buna göre ameliyat öncesi testleri yaptılar.Doktorum photoshop ile neyken ne olacağımı mail attı:)Ameliyattan bir gün önce ağır yemekler yememek gerekiyor 12 saat kala ise su içmek, yemek yemek yasak.Ameliyat günü önce odanıza yerleşiyorsunuz.Bildiğiniz otel odası gibi ,refakatçiniz içinde bir yatak ayrılmış ve o gece orada kalabiliyorsunuz.Ameliyat öncesi tansiyon nabız ölçümleri yapılıyor. anestezi uzmanı son kontrole geliyor ve ameliyat vakti aldığınız narkoz etkisiyle hiç bir şey hatırlamıyor ve hissetmiyorsunuz.Ameliyat sonrasında kesinlikle ağrı yaşamadım. Doktorum da bunun ağrısız bir ameliyat olduğunu önceden belirtmişti zaten.Ameliyatım 2 saate yakın sürmüş.Ayılmak falan toplamda 2-2 buçuk saat diyelim.Ameliyat sonrası serum tansiyon ilaç vb kontrolleri hemşireler fazlasıyla yerine getiriyorlar.Tüm gece 15 dk da bir buz tutmanız gerekiyor yüzünüze şişlik olmaması için.Bu kişiye ve cilt yapısına göre değişen bir durummuş ve en yoğun olduğu gün ikinci günmüş ki öyle oldu.İkinci gün morluklar ve şişler en yüksek seviyede oldu.Fakat 3. gün itibariyle azalmaya başlıyor.Bu süreçte geceleri dik şekilde yatmanız gerekiyormuş ve buz uygulamasına devam.Bu arada her ne kadar plastik ortası açık tampon konulsa da nefes alamıyorsunuz.En azından bende öyle oldu.3 gün sonrasında tamponlar çıkıyor .Ağrı acı inanın yok.Krem ve burun spreyi devreye giriyor.Burnun içini nemli tutmak gerekiyormuş.1 hafta sonra alçılar çıkıyor.Daha çıkmadı orası da süprizi:)Bu süreçte bence en önemli olan doktorunuza güvenmek ve size dürüst davranılması .Sonuçta canınızı emanet ediyorsunuz.İçinize sinmesi önemli.Benim çok içime sindi.Umarım yazımın faydası olur.Araştırmadan emin olmadan ve içinize sinmeden yaptırmayın ve doktorunuzun ünvanı ,özgeçmişi gibi ayrıntıları atlamayın.

Sayfayı Paylaş