Botoks Nedir.

Konusu 'Medikal Estetik' forumundadır ve Duygu tarafından 31 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Duygu

Duygu Profesyonel Üye www.pembeoje.com

Benim gibi botoks yaptırmak isteyen bayanlar biraz araştırma yaptım sizinlede paylaşmak istedim.
    Botoks, Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen toksinin, laboratuarda saflaştırılmasıyla elde edilen ilaçtır. Bu ilaç, kasların sinirler tarafından uyarılmasını geçici süreyle engeller. Böylece enjekte edildiği bölgedeki kasları gevşetir. Botoks, 20 yılı aşkın süredir tıbbın diğer alanlarında aşırı kas kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır.

Botoks, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi)'nin kullanımını onayladığı bir ilaçtır. Bugün bütün dünyada 10 yılı aşkın süredir estetik uygulamalarda da güvenle kullanılmaktadır.

Yüzümüzde kızma, gülme, şaşırma gibi hareketler sonucu mimik kasları hareket eder ve buna bağlı olarak üzerindeki ciltte de dinamik çizgiler oluşur. Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kasların yıllar boyunca sürekli bu hareketleri tekrarlaması sonucu cilt yüzeyinde kırışıklıklar oluşur. Botoks enjeksiyonuyla bu kasları gevşeterek kırışıklıkları yok etmek, azaltmak ve yumuşatmak mümkündür. Ayrıca botoks tedavisiyle daha fazla kırışıklık oluşumu da engellenmiş olur. Yani görmek istemediğimiz kırışıklıklardan kurtula bliyoruz bayanlar.:)

2. Meliss

Meliss Tecrübeli Üye www.pembeoje.com

dolgun dudaklarım olsun istiyorum botoks yaptıran varmı doğal görünüyormu yardım istiyorum.

3. Ahu@

Ahu@ Saygın Üye www.pembeoje.com

İleri yaşlarda bayanların çoğunluğunun şikayet ettiği kırışıklıklardan botoks sayesinde kurtulmak mükemmel. Nerede ve kime yaptırdığınız önemli.

4. Aytül

Aytül Yeni Üye www.pembeoje.com

Botoks devri kapandı dolgu yaptırın.

Sayfayı Paylaş